Kérjük, adja meg adatait, és kollégáink a lehető legrövidebb időn belül - vagy az Ön által megjelölt, az Ön számára legalkalmasabb időpontban - kapcsolatba lépnek Önnel és egyeztetik a megfelelő konzultációs időpontot. Sürgős esetekben hívjon minket a: +36 1 266 77 66-os vagy a +36 70 604 77 66-os telefonszámon.
A *csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.
Horkolás és alvási apnoe gyanú esetén a problémával fül-orr-gége szakorvoshoz fordulhatunk. A következő vizsgálatokat kell elvégezni a pontos diagnózis felállításához, illetve a megfelelő műtét kiválasztásához.
1. Fül- orr- gégészeti alapvizsgálat
Fül, orr, garat, gége endoszkópos vizsgálata, tympanometria.
2. Alvás közbeni diagnosztikus vizsgálat (Apnea Link vizsgálat)
Segítségével információt kapunk az alvás közbeni horkolásról, a pulzus szám, a vér oxigén szint és légzésszám változásairól. A készülék egy mellkasra szerelhető övből, orrkanülből és pulzoximéterből áll, mely alkalmas az obstruktív (elzáródásos) alvási apnoe (OSAS) szűrésére. A vizsgálathoz a betegnek egy éjszakát kell eltöltenie klinikánk egyik kamerával ellátott kórtermében így alvás közben folyamatosan tudjuk figyelni, a felhelyezett eszköz szabályos működését. Az ébredés után történik a számítógépes kiértékelés.
3. Alvás alatti endoszkópos vizsgálat
Amennyiben a vizsgálat igazolja az időleges elzáródásból, szűkületből adódó alvászavart, ennek helyének pontos meghatározása történik. A vizsgálat műtői körülmények között történik, mely során intravénás narkózisban egy orron át bevezetett flexibilis endoszkóp segítségével győződünk meg a horkolásos hangjelenséget és obstrukciót (elzáródást) okozó anatómiai struktúrák elhelyezkedéséről.
Az alvás közbeni endoszkópos vizsgálat látótérbe hozza panaszok hátterében álló anatómiai eltéréseket, így lehetőség van azok műtéti úton történő célzott kezelésére.
Csak a fizikális vizsgálat, az Apnea link és az alvás közbeni endoszkópos vizsgálat együttes elvégzése tudja megadni a pontos diagnózist, ami alapján az elvégzendő műtét fajtája eldönthető!
A vizsgálatok befejezése után az orvos részletes tájékoztatást ad a betegnek állapotáról és annak kezelési lehetőségeiről. Ekkor esik szó a javasolt műtét típusáról, az egynapos sebészetről, mint speciális ellátási formáról, a műtéthez szükséges laboratóriumi, esetleg egyéb kiegészítő vizsgálatokról, a műtéti érzéstelenítés fajtáiról, a lehetséges szövődményekről, az otthoni ápolási teendőkről, a gyógyulás szakaszairól és a gyógyulás során felmerülő esetleges problémákról. A felvilágosítás során elhangzik minden információ, amely szükséges a beteg számára annak eldöntéséhez, hogy milyen kezelési módot, ill. műtétet válasszon.
A konzultáció során a betegek gyakran felteszik a kérdést: mit tanácsol az orvos, a műtétet vagy a konzervatív kezelést? Ilyenkor két dolgot lehet elmondani a betegeknek: Az egyik, hogy mivel anatómiai elváltozásokról van szó (túl nagy nyelvcsap és/vagy a laza, tónustalan lágy szájpad, megnagyobbodott mandulák, orrmelléküreg polipok stb.) a folyamatot nem lehet konzervatív terápiával (pl. gyógyszerek) megállítani vagy visszafordítani, csak a panaszokat lehet mérsékelni. A másik, hogy az elváltozás okozta panaszokat (fáradtság, kialvatlanság érzés, családi konfliktusok stb.) mindenki másképpen éli meg, ezért kizárólag az egyéni tűrőképesség határozza meg, hogy ki mennyi ideig hajlandó együtt élni ezekkel, ill. mikor határozza el magát a műtétre.
A vizsgálat végén a teljes körű szóbeli felvilágosítás megtörténtét a beteg a tájékoztató jegyzőkönyvének (Vizsgálati lap) aláírásával igazolja.