Kéz- és karsebészeti műtétek

Miért érdemes a baleseti sebészetünket igénybe venni?

  • Baleseti sebészetünk Magyarország legrégebben alapított magánklinikáján működik. Bemutatkozás
  • Sürgősségi ellátás és ügyelet hétfő, kedd, szerda, péntek 14:00-20:00 óra, csütörtök 8:00-14:00 óra között (kivéve ünnepnapokon).
  • Egyéb mozgásszervi műtétek.
  • Könnyen megközelíthető, központi elhelyezkedés.
  • Telefonos előjegyzés.
  • Rövid várakozási idő a vizsgálatra / műtétre.
  • Gyors, pontos és hatékony műtétek.
  • Személyes figyelem és gondoskodás a betegekről.
  • Az operáló orvossal a munkaidőn túli kapcsolattartás.

Kézsebészeti részlegünkön ambuláns (járóbeteg) és egynapos sebészeti ellátási formában végezzük a vizsgálatokat és a beavatkozásokat. A műtéteket a vizsgálatok elvégzése után, előjegyzés alapján végezzük el.

A betegség

Mindennapi tevékenységeink zavartalanságát kezünk tökéletes működése biztosítja. Így van ez a nehéz fizikai munka vagy a precíziós, legfinomabb manipulációkat igénylő elfoglaltságok esetében is. Néha a legbanálisabbnak tűnő sérülések is súlyos következményekkel járnak és fordítva, durva sérülések is igen jó eredménnyel gyógyulhatnak, megfelelő módon és időben végzett kezelések hatására. Klinikánk mozgásszervi és kézsebészeti rendelésén nem csak a friss kézsérülteket látjuk el (lágyrész sérülések, zúzódások, bevérzések, sebek, csonttörések, ficamok), hanem a sérülések után visszamaradt panaszokat, funkció kieséseket, nem kívánatos esztétikai és funkcionális elváltozásokat is várjuk. Ide tartoznak a hegkorrekciót igényló állapotok és a degeneratív elváltozások, gyulladások is. Ezek közül a leggyakoribbak a különböző ínhüvely betegségek,az ínhüvely gyulladások, a fájdalmas mozgáskorlátozottságot okozó pattanóujjak,az esztétikai és funkcionális panaszt okozó növedékek, hegesedések, mint pl. a ganglionok, a Dupuytrenkontractúra . Gyakoriak a zsibbadásos panaszokat eredményező alagút szindrómák mely tovább romolva már jelentős fájdalmakat és funkciókárosodást eredményeznek.

Vizsgálat és konzultáció

A beteg vizsgálata a klinika baleseti sebészeti ambulanciáján történik. Először korábbi betegségeiről, műtétjeiről kérdezzük, utána a jelenlegi betegségével kapcsolatos panaszairól. Ezután következik a vizsgálat, amely fizikális vizsgálatból és a sérült testrész röntgen vizsgálatából áll. A vizsgálat befejezése után az orvos részletes tájékoztatást ad a betegnek állapotáról és annak kezelési lehetőségeiről. Ekkor esik szó a javasolt műtét típusáról, az egynapos sebészetről, mint speciális ellátási formáról, a műtéthez szükséges laboratóriumi, esetleg egyéb kiegészítő vizsgálatokról, a műtéti érzéstelenítés fajtáiról, a lehetséges szövődményekről, az otthoni ápolási teendőkről, a gyógyulás szakaszairól és a gyógyulás során felmerülő esetleges problémákról. A felvilágosítás során elhangzik minden információ, amely szükséges a beteg számára annak eldöntéséhez, hogy milyen kezelési módot, ill. műtétet válasszon.

A vizsgálat végén a teljes körű szóbeli felvilágosítás megtörténtét a beteg a tájékoztató jegyzőkönyvének (Vizsgálati lap) aláírásával igazolja.

A műtéti érzéstelenítés

A baleseti egynapos sebészeti műtéteket általában altatásban, gerincvezetéses érzéstelenítésben vagy helyi érzéstelenítésben végezzük.

Műtét előtti teendők

A műtét napján egyeztetett időpontban megjelent beteg hozza magával a laborleleteit, ha altatásban végezzük a műtétet, papucsot, hálóinget (pizsamát). Mielőtt lefektetjük a kórterembe egy Megbízási szerződést kell aláírnia, melyben megbízza a klinikát a beavatkozás elvégzésére. Emellett vállalnia kell az otthoni sebkezelést és a megbeszéltek szerinti műtét utáni teendőket. Ha altatásban vagy helyi érzéstelenítéssel kombinált altatásban történik a műtét - az altatóorvos is megvizsgálja. Ekkor írja alá a "Tájékoztató a műtéti érzéstelenítésről" nyomtatvány altatási beleegyező nyilatkozat mellékletét.

FONTOS!

Ha a műtétet altatásban vagy kombinált érzéstelenítésben végezzük, az operációt megelőző napon éjfélig szabad csak ételt és italt fogyasztani, mivel az altatást kizárólag teljesen éhgyomorral lehet elvégezni!

A rendszeresen szedett gyógyszereket a szokott időben és dózisban vegye be - a reggeli orvosságot kevés folyadékkal, otthonában indulás előtt. Amennyiben van olyan gyógyszere, amelyet napközben is szednie kell, azt hozza magával a klinikára!

Műtét utáni teendők

A műtétet általában 1-6 órás megfigyelési idő követi, utána a beteg saját lábán, kísérővel, személygépkocsival elhagyhatja a klinikát. Az első egy hétben tartózkodni kell a fizikai megterheléstől, állandó ágynyugalom nem szükséges. A műtét után az operált végtag teljes súllyal való terhelése lehetséges, nem szükséges segédeszköz használata. A lábadozási időszakban azonban szükséges a mérsékeltebb fizikai aktivitás, hogy a műtéti seb szövődménymentesen gyógyuljon. Varratszedés a műtét utáni 7-10. napon történik. A teljes gyógyulás kb. 6 hét. Ezen idő alatt gyógytorna végzése, az ízület fokozatos terhelése javasolt.

Lehetséges szövődmények

A szövődmény olyan váratlan esemény, amely a gyógyulás normális folyamatát megzavarja, a szokványostól eltéríti és orvosi beavatkozás nélkül az állapot rosszabbodását okozza. A legkörültekintőbb műtéti beavatkozás mellett is kialakulhatnak szövődmények, ezért egy műtét szövődménymentességét egy felelősségteljes orvos sem garantálhatja. Klinikánkon a nálunk kezelt betegek számára az operáló orvos "non-stop" telefonos elérhetőségét biztosítjuk. Ha a legkisebb jel arra mutat, hogy a gyógyulás nem a normális úton halad, azonnal jelezze az operáló orvos felé, aki megoldja ezt a problémát.

A korai szövődmények: utóvérzések, gyulladások jól kezelhetők. Ezért bármilyen csekély jelét is tapasztalja bármilyen szövődmény kialakulásának (pl. vérzés, láz), éjjel-nappal utolérheti operáló orvosát, aki gondoskodik annak megoldásáról.

Műtétek

Carpaltunnel szindróma
Cubitaltunnel szindróma
DeQuervain szindróma
Diagnosztikus- és műtéti arthroscopia
Dupuytrencontractura
Ganglion
Invarratok
Nyáktömlő kiírtása
Pattanó ujj
Teniszkönyök, golfkönyök

További információk

Bejelentkezés

Bejelentkezés:
Hétköznap 8:00-20:00 óráig
Az ezen kívül eső időpontokban kérjük használják az online bejelentkezés funkciót, és/vagy keressenek minket e-mailben!
Telefon:
On-line foglalás