Tájékoztató a diagnosztikus hiszteroszkópiáról, méhtükrözésről - TB támogatott műtét

Egynapos sebészeti műtétek - TB támogatással

Az egynapos sebészeti műtétek díját - az érvényes TAJ kártyával rendelkező betegek számára - a TB fizeti.

Bővebben...

A betegség

Azokban az esetekben, ha a beteg panaszai és az elvégzett diagnosztikai vizsgálatok méhen belüli elváltozások gyanúját vetik fel, indokolt a "méh tükrözés" - diagnosztikus laparoszkópia - elvégzése:

  • egyéb diagnosztikai vizsgálat (ultrahang, röntgen, CT, MR) során méhen belüli elváltozás (mióma, polip, tumor) gyanúja merül fel
  • ismétlődő vetélések esetén az okok felderítésére
  • vérzészavarok (különösen menopauza utáni) esetén
  • meddőség esetén
  • méhen belüli idegen test (méhen belüli fogamzásgátló eszköz, "spirál")

Vizsgálat és konzultáció

A vizsgálatot minden esetben nőgyógyászati rákszűrés és alapvizsgálat előzi meg, mely belső (hüvelyi) vizsgálatot, és rákszűrést foglal magában. A rákszűrés kolposzkópos vizsgálatból - a méhszáj "nagyító alatti vizsgálata" - és a vizsgálat során nyert hámsejtek mikroszkópos vizsgálatából áll.

Hüvelyplasztika Hüvelyplasztika

A vizsgálat előtt laboratóriumi vizsgálatok, esetleg további belgyógyászati kivizsgálás szükséges. Ezután az orvos részletes tájékoztatást ad a betegnek állapotáról és annak megoldási lehetőségeiről. Ekkor esik szó a javasolt műtét típusáról, az egynapos sebészetről, mint speciális ellátási formáról, a műtéthez szükséges laboratóriumi, esetleg egyéb kiegészítő vizsgálatokról, a műtéti érzéstelenítés fajtáiról, a lehetséges szövődményekről, az otthoni ápolási teendőkről, a gyógyulás szakaszairól és a gyógyulás során felmerülő esetleges problémákról. A felvilágosítás során elhangzik minden információ, amely szükséges a beteg számára annak eldöntéséhez, hogy milyen kezelési módot, ill. műtétet válasszon.

A vizsgálat végén a teljes körű szóbeli felvilágosítás megtörténtét a beteg a tájékoztató jegyzőkönyvének (Vizsgálati lap) aláírásával igazolja.

A kezelés lehetőségei

A hiszteroszkópia (melyet gyakran méhtükrözésnek hívnak) a méh üregének vizsgálata egy speciális endoszkóppal (hiszteroszkóppal), amit a hüvelyen, a méhszájon, majd a méhnyakon keresztül vezetnek fel a méh üregébe.Diagnosztikus hiszteroszkópia esetén lehetőség van a méh nyálkahártyájának és szöveteinek alapos vizsgálatára, mellyel kizárhatóak vagy megerősíthetőek a jó és rosszindulatú elváltozások.

A műtéti érzéstelenítés

A konzultáció során gyakran kérnek tanácsot az érzéstelenítés módjával kapcsolatban: helyi érzéstelenítést vagy érzéstelenítéssel kombinált altatást javasolok? Tekintettel a műtéti terület nagyságára és elhelyezkedésére, valamint arra, hogy általában egy műtéttel végezzük el a hüvely elülső és hátsó falának korrekcióját, a beavatkozást kizárólag érzéstelenítéssel kombinált altatásban végezzük. Bár a műtéti érzéstelenítés kiválasztásánál nagyon fontos a beteg egyéni érzékenysége, de ezen kívül fontos tényező a betegség súlyosságának a foka is.

Tájékoztató a műtéti érzéstelenítések fajtáiról

Műtét előtti teendők

A műtét napján egyeztetett időpontban megjelent beteg hozza magával a laborleleteit, papucsot, hálóinget (pizsamát). Mielőtt lefektetjük a kórterembe egy Megbízási szerződést kell aláírnia, melyben megbízza a klinikát a beavatkozás elvégzésére. Emellett vállalnia kell az otthoni sebkezelést és a megbeszéltek szerinti műtét utáni teendőket. Ha altatásban vagy helyi érzéstelenítéssel kombinált altatásban történik a műtét - az altatóorvos is megvizsgálja. Ekkor írja alá a "Tájékoztató a műtéti érzéstelenítésről" nyomtatvány altatási beleegyező nyilatkozat mellékletét.

FONTOS!

Tekintettel, hogy a műtétet érzéstelenítéssel kombinált altatásban végezzük, előtte való napon éjfélig lehet ételt, italt fogyasztani, a műtétre teljesen éhgyomorral kell érkezni!

A rendszeresen szedett gyógyszereket a szokott időben és dózisban vegye be. A reggeli gyógyszert kevés folyadékkal, otthonában indulás előtt és ha van olyan gyógyszere, amelyet napközben is be kell vennie, azt hozza magával a klinikára!

Hozzon magával váltás fehérneműt (bugyit) és intimbetétet.

Vizsgálat és műtét

A vizsgálat során lehetőség van a felismert elváltozások kezelésére, műtéti megoldására is (operatív hiszteroszkópia).

A műtétet altatásban végezzük, enyhe nyugtatókkal kombinálva. A megfelelő előkészítést követően diagnosztikus hiszteroszkópia esetén az eszközt a méhnyakon át a méhűrbe vezetjük. Terápiás beavatkozás esetén szükséges a méhszáj tágítása is.

A hiszteroszkóp kamerája segítségével láthatóvá válik a méh belső felszíne, a petevezetékek szájadéka, felfedezhetőek az esetleges elváltozások (polip, mióma, összenövések, fejlődési rendellenességek, alaki elváltozások stb.). Ha a műtét előtti tájékoztatás után a beteg beleegyezését adta, a vizsgálat közben felfedezett elváltozásokat  eltávolítjuk és szövettani vizsgálatra küldjük.

Műtét utáni teendők

A műtétet általában 6-8 órás megfigyelési idő követi, amely alatt az élettani funkciók stabilizálódnak (vérnyomás, vizelet) és a beteg saját lábán, kísérővel elhagyhatja a klinikát. Hüvelyplasztikai műtét után az átlagos gyógyulási idő 3-4 hét. Ez alatt az idő alatt tampon használata és a szexuális élet nem ajánlott. Panaszmentes esetben a műtéttől számított négy hét elteltével ellenőrző vizsgálatra kérjük vissza betegeinket.

Lehetséges szövődmények

Egy műtéti beavatkozás szövődménymentességét egy orvos sem garantálhatja. A leggondosabb orvosi beavatkozás ellenére is kialakulhatnak szövődmények. A lehetséges korai szövődmények: utóvérzés, gyulladás, azonban kezelhetők. Ahiszteroszkópos-rezektoszkópos műtét során előforduló leggyakoribb szövődmény, a méhűri vérzés, kismedencei gyulladás, valamint a méhfal átfúrása lehet. A gyulladásos szövődmény jelei: elhúzódó (2-3 nappal tovább tartó) vérzés, bűzös, véres hüvelyi folyás, alhasi fájdalom, hőemelkedés, esetleg láz. Bármely tünet észlelése során azonnal forduljon operáló orvosához, hogy a célirányos kezelést minél hamarabb megkezdhessük.

Árak

Árak

Orvosaink

A rendelést és a műtéteket Dr. Vermes Gábor szülész, nőgyógyász szakorvos végzi.
Rendelési idő:
szerda 15:00 - 18:00 óráig

Miért érdemes a méhtükrözést nálunk elvégeztetni?

  • Nőgyógyászatunk Magyarország legrégebben alapított magánklinikáján működik. Bemutatkozás
  • Könnyen megközelíthető, központi elhelyezkedés.
  • Telefonos előjegyzés a vizsgálatra.
  • Rövid várakozási idő a vizsgálatra / műtétre.
  • TB támogatott egynapos műtét.
  • Gyors, pontos és hatékony műtétek.
  • Személyes figyelem és gondoskodás a betegekről.
  • Az operáló orvossal a munkaidőn túli kapcsolattartás.

Bejelentkezés

Bejelentkezés:
Hétköznap 8:00-20:00 óráig
Az ezen kívül eső időpontokban kérjük használják az online bejelentkezés funkciót, és/vagy keressenek minket e-mailben!
Telefon:
On-line foglalás
Bejelentkezés